עורכי דין נזיקין במודיעיןרח' נחל דליה 9

מודיעין

טלפון רב קווי: 073-7892000
תביעת נזיקין בעבודה

זה עלול לקרות לכל אחד ואחת מאיתנו, גם אם אנו עובדים בעבודה משרדית ועל אחת כמה וכמה אם אנו עובדים בעבודה פיזית, תאונות עבודה קורות על בסיס יומי בארץ וכמעט אין מי שלא מכיר מישהו שנפגע במקום העבודה. תאונת עבודה מוגדרת כתאונה שקרתה לעובד תוך כדי עבודתו או בשל עבודתו וגרמה לו לפציעה או פגיעה. אנו יכולים להיות האנשים הזהירים ביותר בעולם ודווקא אז כאשר נסיט את עינינו לשנייה מהמכונה או לחילופין כאשר נסתכל הצידה בעת נהיגה בכביש, אז היא תתרחש….התאונה. אז מה כדאי לעשות ואיך מומלץ להתנהג, כל זאת במאמר הבא.


נפגעתם? מה עכשיו.

ראשית, כמובן עליכם לסור מיד לקבלת טיפול רפואי ולשמור על כל המסמכים הקיימים ברשותכם. שנית, לאחר שהתאוששתם במעט עליכם להגיש תביעה לביטוח לאומי, מומלץ להיוועץ עם עורך דין נזיקין שמבין בתחום ויודע כיצד להתנסח היטב אל מול הביטוח הלאומי, מכיוון שטופס ההצהרה הראשוני הוא זה שיקבל את מירב ההתייחסות וייחשב מהימן ביותר מיתר הגרסאות שיבואו אחר כך. בנוסף, לא תזיק נקודת מבט מקצועית ומשפטית מאדם שהוא יחסית אובייקטיבי וידע לתאר את מאורעות התאונה ללא תיאורים רגשיים או מוצאים מהקשרם מטבע הדברים כשמדובר באדם שעבר אירוע טראומתי כתאונה. כמו כן, דחייה של התביעה על ידי הביטוח הלאומי תציג אתכם באור לא טוב ותפגע עד מאד בסיכוייכם לפיצויים בתביעה אזרחית, על כן מומלץ בחום להיוועץ עם עו"ד נזיקין. מה גם שלרוב אין "כפל פיצוי" ומה שתקבלו מביטוח לאומי ייחשב בפסיקה לטובת הפיצויים.

תביעת נכות

לאחר שהתאונה נקבעה על ידי ביטוח לאומי כתאונת עבודה, ניתן להגיש תביעת נכות אם יש צורך בכך, חשוב לזכור, שגם לזה יש תאריך תפוגה והוא כ-4 שנים מיום התאונה. בנוסף לצורך תביעה לפיצויים במסגרת ביהמ"ש תצטרכו להוכיח קשרים סיבתיים בין רשלנותו של מקום העבודה לבין הנסיבות שהובילו לתאונה, לא תמיד קל להוכיח את הנסיבות הללו ולכן התייעצות עם עו"ד נזיקין היא הכרחית לאין שיעור. תאונות דרכים לא רבים יודעים זאת, אבל גם תאונת דרכים המתרחשת בדרך למקום העבודה או ממקום העבודה חזרה הביתה, תיחשב כתאונת עבודה ובלבד שלא סטיתם ממסלולכם הקבוע שלא לצורך מטרה מוצדקת, שהיא על פי החוק, לצורך תפילה במקום קבוע או לאסוף את הילד מבית הספר.


מחלות מקצוע

נושא נוסף שקשור אף הוא לתביעות נזיקין במקום העבודה, הוא הנושא של מחלות מקצוע. מה זה אומר? מחלות או פגיעות פיזיות או נפשיות שאירעו לנו בשל עיסוקינו במקום העבודה. למשל, מי שנחשף לרעש קיצוני שפגע לו בשמיעה, או מי שעסק בסחיבת משקלים ונפגע עקב כך או לחילופין אדם שעסק בעבודה עם חומרים מסוכנים ולאורך השנים חווה חשיפה נשימתית לחומרים רעילים כאלו ואחרים. אלו נחשבים כמחלות מקצוע.* מאמר זה לא מהווה ייעוץ או הכוונה משפטית. במקרה של שאלות משפטיות, כמו גם לפני נקיטת צעדים משמעותיים מבחינה משפטית, מומלץ לקוראים לפנות לייעוץ משפטי מתאים מעורך דין.התקשרו או השאירו פרטיםהינכם מוזמנים להתקשר אלינו בכל שאלה או להשאיר פרטים ואנו ניצור איתכם קשר בהקדם.